? Sava? Branda ASMA GERME SİSTEMLERİ
Savaş BrandaTeklif almak için iletişime geçebilirsiniz

ASMA GERME SİSTEMLER

ASMA GERME SİSTEMLERİ
TentArts, asma germe sistemlerine Gebze başta olmak üzere her konumdan ulaşabilirsiniz.yarasa asma germe
Taşıyıcı sistemi sadece çekme kuvveti alan tekstil örtülerin ve kabloların tamamen ya da kısmen kullanılması ile oluşturulan yapı sistemlerine TentArts asma germe sistemleri denir. TentArts asma germe sistemlerinde kullanılan örtüler polyester ya da cam liflerinin dokunması ile elde edilen özel bir tür kumaştan oluşur. Bu lifleri dış etkenlere karşı korumak ve kumaşa su-hava geçirmezliği sağlamak için liflerin üzerine PVC, PTFE ya da silikon malzemeleri ile kaplama uygulanır. Kullanılacak uygun kaplama malzemesi ile malzemenin ömrü uzatılabilir.
Bir açıklığın örtülmesinde membran malzemenin çekme dayanımı ve elastisite modülü çok önemlidir.
Asma germe sistemlerini dış mekanlarda,  fuar tanıtım ve toplantı organizasyonlarında, çok amaçlı kullanabilir; yüksek tavanlı işyerini kapatabilir, dış mekanlarda basitçe kurup sökebileceğiniz toplanma yapıları elde edebilirsiniz. Güneş ve yağmur gibi dış etkenlerden korunmak için kolay ve estetik çözümler üretebilirsiniz.
İç mekanlarda, mekanların kokteyl, parti ve tanıtım faaliyetleri için kaplanmasında fuar ve organizasyonlarda dekoratif öğe olarak, ışık ve sahne gösterilerinde fon olarak, kalıcı asma germe tavan objeleri  şeklinde kullanabilirsiniz.otopark çadırı

Membran Nedir?

Tekstil Membran; betonarme yapıların aksine, basınca değil asimetrik çekme kuvvetiyle oluşan ön germe kuvvetine göre şekil (denge formu) alan, hem taşıyıcı hem de örtü görevini gören bir yapı malzemesidir. Uygulanacak ön germe kuvveti yapının formu ve dizaynıyla ilgili olup, statik olarak yapılacak hesaplamalardan sonra ortaya çıkar.

Gölgeliklerden stadyumlara, amfi tiyatrolardan otoparklara, pazar yerlerinden gösteri salonlarına, çeşitli park ve rekreasyon yapılarından havaalanı yapılarına kadar geniş uygulama yelpazesi olan membran örtünün esas taşıyıcısı olan liflerin (polyester dokuma) dokunması ile elde edilen özel bir tür kumaştır.

Lifler, membran örtüyü dış etkenlere karşı korumak ve su/hava geçirmezliği sağlamak için çeşitli kimyasallar ile kaplanabilir. Ana dayanıma katkısı çok az olan bu kaplamaların üstüne hem kendi kendini temizleyen yüzey özelliğini vermek hem de ultraviyole ve diğer dış etkenlere karşı dayanımı artırmak için ilave bir kaplama yapılabilir: Pvdf, TiO2 (titanium dioxide), Fluotop, TX… Yine bu malzemelerin, içinde lif olmayan plastik davranışlar gösteren delikli (mesh) tipleri de mevcuttur. Membran uygulamalarda öncelikli aşama projelendirme aşamasıdır. Bu aşamada proje sahibinin ihtiyaç duyduğu fonksiyonellik, estetiklik ve ekonomik beklentilerine uygun tasarım yapılır. Yük aktarımının doğru bir şekilde yapılabilmesi için, malzemenin germe karakteristiği gözetilerek, rüzgar kuvveti, yağmur akışı, kar birikmeleri ve diğer dış etkenlere karşı dayanıklı olabileceği formlar verilir. Membran için statik analiz sonucu belirlenen form, şeritler halinde parçalanarak kesme kalıpları hazırlanır ve uygun bir yöntemle birleştirilir.

Kullanım Alanları
 • Amfitiyatro Kapatmaları
 • Bar Kanopileri
 • Geniş Açıklıklı Yapılar
 • Giriş Kanopileri
 • Gölgelikler
 • Havuz Kanopileri
 • Kompleks Kapamaları
 • Kort Kapamaları
 • Otoparklar
 • Pazar Yerleri
 • Restoran Kanopileri
 • Sahne Kapamaları
 • Teras Kanopileri
 • Tribün Kapamaları
 • Yürüyüş Yolları


Asma germe sistemleri tasarımından montajına kadar her aş
ama TentArts’ta yapılmaktadır. TentArts asma germe sistemleri hizmetlerini tüm titizliğiyle müşterilerimizin ilgisine sunmaktadır.
tonoz çadır gazebo çadır
Yeni bir projeye başlamadan önce bize danışmayı unutmayın!
www.topreplicawatch.co www.sallywatch.org
Blancpain Replica Watches Roger Dubuis Replica Watches Chopard Replica Watches Corum Replica Zenith Replica Watches Replica Watches