savas-branda-cadır-gebze

Bu gönderiyi paylaş

Savaş Branda Çadır Gebze

Savaş Branda Çadır Gebze

ÇADIR VE ÖZELLİKLERİ

Branda alanında ki faaliyetlerimizi Gebze başta olmak üzere sizlerin istekleri doğrultusunda hizmetinize sunduğumuz gibi aynı zamanda savaş branda çadır gebze  alanında da hizmetimiz çeşitlenmektedir.

Çadırlar, sırtımızda taşıdığımız evlerimizdir. Çadırlar sadece doğadaki diğer varlıklardan arınmış bir ortamda kalmamızı ve hava şartlarından korunmamızı sağlamaz, aynı zamanda, hiç tanımadığımız bölgelerde, huzurlu ve güvenli bir iç mekânda bulunma ortamı da yaratır. Kimi zaman, fırtınadan kaçarken sığınacağınız ufak bir ada gibidir çadırlar. Sorun, doğaya çıkarken, yanınızda ne nitelikte bir ada bulundurmanız gerektiğidir. Bunun için çadır satın alırken öncelikli olarak birtakım sorulara cevap verebilmemiz gereklidir.  Çadırı çoğunlukla nasıl bir iklim koşulunda ve ne sıklıkla kullanacaksınız?

Kamp yapacağınız noktaya kadar araçla ulaşma şansınız var mı yoksa az da olsa bir yürüyüş mesafesi içeriyor mu? Normal şartlarda çadırın kaç kişiyi barındırmasını istersiniz? Bu ve benzeri soruların cevapları, bizim  nasıl bir çadıra ihtiyacımız olduğunu ortaya çıkartacaktır. Çok sert koşullarda konfor sağlayabilen bir çadır, belki de sizin etkinliğimiz  için aslında çok ağır ve gereğinden pahalı bir çadır olabilir. Yanılgılara düşmememizin  yolu, tam olarak ihtiyacımızın tespitiyle başlar.

savas-branda-cadır-gebze

savas-branda-cadır-gebze

Birçok çadır çeşidi vardır. Ancak bu tiplerin çoğu basit üçgen şekilli çadırlardır. Çadır direklerin üzerinde, kazıklarla yere tutturularak dikilir. Savaş branda çadır gebze de çeşitliliğini sunmaktadır.

 • Direklere bağlı ipler yere tutturularak çadırın şeklini almasını sağlar.
 • Çadırın üzerine gerilmiş bir dış çadır olmalıdır.
 • Ön direk giriş çıkışı etkili kılacak yükseklikte olmalıdır.
 • Kapının boylu boyunca uzanan fermuar, dış kapağı geceleri kapatmanızı ve yemek pişirirken açık tutmanızı sağlar.
 • Su geçirmez üst çadır direklerin ve iç çadırın üzerine iyice gerilmelidir.
 • Ayarlanabilir çadır ipleri olmalıdır. Germek ve esnetmek amacı bakamından.
 • Küçük cepler, mutfak ve çanta odası olarak kullanılabilir.
 • Sağlam ve geçirmez altlık, zemindeki nemin çadırın içine girmesini engeller.
 • İç çadır sıcak bölgelerde gerekli olmayabilir.
 • Üst çadır iç çadırın üzerine gerilip kalın lastik halkalara takılan kazıklarla sağlamlanır.
 • Arka direk rüzgâra verilen yüzeyi küçültmek için ön direkten daha kısa tutulur

Çadırlar şekillerine göre, kullanım amaçlarına göre, yapıldığı malzemenin cinslerine göre çesitli özelliklerde bulunmaktadır. Gebze de çadır denilince ilk ulaşacağınız adres de biz olacağız. Savaş branda çadır gebze olarak geniş ürün çeşidini Savaş branda çadır gebze  ile de sürdürmektedir.

Günümüz modern çadırları ; dış tente , iç tente ve bükülebilen direklerden oluşmaktadır.  İç tente soluyabilen ,yani nefes yolu ve vücudumuzdan ortama yayılan su buharını atabilmeye yardımcı ancak vücuttan yayılan ısının da kaybolmasını önleyecek şekilde şeçilmiş bir kumaştan üretilir.  İç tentenin tabanı genellikle dış tenteye göre kalın , su geçirmez bir kumaştan yapılır.Modern çadırların tabanları banyo teknesi şeklinde yağışlı havalarda yüzey suyunu içeri almayacak şekilde yapılmaktadır.  Dış tente ise su , rüzgar geçirmeyen ve suyu kaydıran bir kaplama ile kaplı ,yırtılmaya karşı dayanıklı ve olası yırtıklarda ise yırtığın daha fazla büyümesini engelleyen kumaşlardan yapılmaktadır.

Savaş Branda Çadır Gebze kumaşlarında gerek dış tente gerek ise iç tentenin tabanının suya dayanıklılığı milimetre su sütunu cinsinden verilir. Ancak unutulmaması gereken bu değerlerin zaman içinde ve sizin kulanımınıza bağlı olarak azalacağıdır.

Bazı çadırlar önce iç tente kurulup sonra dış tentenin iç tentenin üzerine gerilmesi ile kurulurken bazı çadırlarda iç tente dış tenteye bağlı olduğu için tek kurulumla kurulabilmektedir. Özellikle ağır yağış altında yapılan kurulumlarda bu özellik bir avantaj olarak ön plana çıkmaktadır.Avrupa’da ve ülkemizde genelde tek kurulum çadirlar tercih edılmektedır. Biz savaş branda çadır gebze olarak sizin tercihinizi baz almaktayız.

Çadırların önemli öğelerinden biri de çadırın iskeletini oluşturan direklerdir. Geçmişte rijid(esnemeyen, sabit) bir yapıda olan direkler günümüzde bükülebilir , esnek özellikler almış ve bu sayede kuvvetli rüzgarlara hatta fırtınalara dayanıklı çadırlar yapılabilmiştir.

Direk malzemesi olarak fiberglass ve özel alaşım alüminyum kullanılmaktadır. Fiberglass daha çok kampçılık çadırları ve ekonomik modellerde kullanılırken , alüminyum daha fazla sağlamlık, hafiflik ve güvenilirlik gerektiren çadırlarda kullanılmaktadır. Çadır çubuklarında kullanılan alüminyum saf alüminyum olmayıp katkılı ve bir dizi ısıl işlemden geçmiş ve çadır çubuğu yapılmak için üretilen bir alüminyumdur.

Çadır çubukları tüp şeklinde ve eklem yerlerinden birbirlerinin içine geçebilecek şekilde yapılmışlardır. Tüp şeklindeki çubukların içinde çubukları bir arada tutan lastik bulunmaktadır. Bu lastik sayesinde çubuklar çok kısa sürelerde ve problemsiz olarak monte edilebilmektedir.

Savaş Branda Çadır Gebze   de satışı ile de sizin istekleriniz ve talepleriniz doğrultusunda, vermiş olduğunuz ölçülerle istediğiniz modeli hizmetinize sunuyoruz.  Sağlam, kaliteli ve Türkiye standartlarının altında fiyatlarimizla üstün hizmetimizi siz değerli müşterilerimizin ilgisine çeşitlerini sunmaktayız.

Savaş Branda Çadır Gebze de yani çadır  dendiğinde ilk akla gelen firmalardan biri olarak, maximum  kalite ve uygun fiyatlarımızla siz müşteri memnuniyetini her zaman en ön planda tutarak faaliyet alanımızı geliştirmekteyiz. Başta  Kocaeli de Gebze, Darıca ve Çayırova bölgelerinde alanındaki faaliyetlerimizi siz müşterilerimizin hizmetine sunmaktan mutluluk duyarız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir